JUBILEE Quick Release Fliplock Straps Stainless Steel 330mm - Pack of 2 (FLS330SS)
Loading...
Sizes:
Jubilee Quick Release Fliplock - Pack of 2
Pack of 2
Checking Stock
or
2
Add To Basket
Description:
  • 7mm band width with a continuously threaded band strip
  • 304 grade stainless steel
  • Comes complete with housing & screw already attached
  • Band thickness 0.56mm
  • Recommended torque 3.0Nm
  • Slotted head screw is 7mm A/F