JUBILEE Quick Release Captive Straps Stainless Steel 100mm - Pack of 5 (CAS100SS)
Loading...
Sizes:
Jubilee Quick Release Captive - Pack of 5
Pack of 5
Checking Stock
or
2
Add To Basket
Description:
  • 11mm band width with a continuously threaded band strip
  • 304 grade stainless steel
  • Comes complete with housing & screw already attached
  • Band thickness 0.8mm
  • Recommended torque 3.4Nm
  • Hex head screw is 7mm A/F