JUBILEE Quick Release Captive Straps Mild Steel 965mm - Pack of 2 (CAS965MS)
Loading...
Sizes:
Jubilee Quick Release Captive - Pack of 2
Pack of 2
Checking Stock
or
2
Add To Basket
Description:
  • 11mm band width with a continuously threaded band strip
  • Mild steel Zinc protected
  • Comes complete with housing & screw already attached
  • Band thickness 0.82mm
  • Recommended torque 3.4Nm
  • Hex head screw is 7mm A/F